Ozonowanie i dezynfekcja przedszkoli, szkół i żłobków Śląsk

Wpływ dezynfekcji poprzez ozonowanie na zachowanie wyższych standardów higienicznych przedszkolach, szkołach i żłobkach ma priorytetowy wpływ na obniżenie ryzyka wzrostu zachorowań wśród najmłodszych obywateli najczęściej chorujących bezobjawowo i zarażających osoby starsze i najbardziej narażone poprzez osoby będące w grupach ryzyka. Wszystkie media, Ministerstwo Zdrowia, Dyrektor Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego oraz Państwowy Zakład Higieny potwierdzają i stanowczo zalecają zabiegi związane z dezynfekcją i ozonowaniem pod warunkiem zachowania ścisłych rygorów bezpieczeństwa podczas przeprowadzania czynności dezynfekcyjnych zwracając szczególną uwagę na fakt, że ozon jest gazem biobójczym i tylko przy prawidłowym i profesjonalnym podejściu odpowiedzialnego personelu z użyciem wszystkich środków ochrony osobistej od kombinezonów ochronnych, rękawiczek, po środki ochrony dróg oddechowych w postaci masek gazowych z właściwymi filtrami można przeprowadzić te czynności w placówkach takich jak szkoły i przedszkola w pełni skutecznie. Skuteczność ozonowania i dezynfekcji żłobków, przedszkoli oraz szkół można zwiększyć przed dodanie dodatkowych czynników biobójczych jak para czy roztwory z wysoką zawartością alkoholu izopropylowego.

Czy ozon jest bezpieczny dla dzieci w przedszkolu, żłobku lub szkole?

Po co ozonować przedszkole, żłobek, czy szkołę?

Ozonowanie jako konieczny warunek utrzymania rygoru sanitarnego.

Ozonowanie pomieszczeń jest w obliczu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 warunkiem koniecznym i to w wydaniu cyklicznym celem eliminacji źródeł potencjalnych zakażeń dla nosicieli bezobjawowych którzy to stanowią największe zagrożenie dla osób z grup podniesionego ryzyka.

Ozonowanie przedszkola czy dezynfekcja sal lekcyjnych w szkołach za zadanie ma istotny wpływ na ograniczenie migracji Covid 19. Często podczas naszych rozmów z dyrektorami placówek oświatowych na temat dezynfekcji przedszkoli czy ozonowaniu szkół pojawia się pytanie ile kosztuje ozonowanie wtedy pojawia się pytanie czy ktoś liczy na usługę wykonaną profesjonalnie, rzetelnie z należytą starannością z zachowaniem wszystkich środków ostrożności czy tylko na zaświadczeniu i cięciu kosztów. Coś co jest tanie nie może być dobre bo żaden doświadczonych fachowiec w dobie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 nie zdecyduje się na pracę poniżej kosztów z użyciem profesjonalnych narzędzi do dezynfekcji.

W obecnej sytuacji oraz przy naszych uwarunkowaniach klimatycznych należy brać pod uwagę, że zbliża się sezon zachorowań na grypę który dodatkowo zwiększy zachorowalność na covid 19. Pozytywną stronę tej sytuacji jest fakt, że skoro ozon we właściwym stężeniu usuwa, znacznie zmniejsza ryzyko zachorowań na covid19 tym bardziej zwiększa on bezpieczeństwo w kontekście zachorowania na grypę sezonową.

Na czym polega ozonowanie i dezynfekcja pomieszczeń?

Ozonowanie i dezynfekcja pomieszczeń to szereg czynności dopasowanych do potrzeb i układu pomieszczeń zleceniodawcy z uwzględnieniem wartości stężenia ozonu oraz czynności pobocznych takich jak dezynfekcja powierzchnia parą czy dezynfekcja alkoholem z których wynika cena ostateczna usługi. Jako jedna z najskuteczniejszych metod zwalczania coronawirusa podawane jest nie bez powodu ozonowanie i jest to potwierdzone badaniami naukowymi najbardziej uznanych placówek badawczych w Polsce. Proces ozonowania bez względu na to czy dezynfekujemy szkołę czy przedszkole wymaga zachowania ścisłego rygoru sanitarnego w trosce o zdrowie i życie pracowników wykonujących, ale także w trosce o efekt końcowy usługi. Tylko przykładając szczególną uwagę do najdrobniejszych szczegółów możemy usunąć covid z pomocą ozonowania. Skuteczna analiza wentylacji, miejsc najbardziej narażonych na dotyk mogących pozwalać na migrację zarazków pozwalają na uzyskanie maksymalnego efektu dezynfekcji w żłobku, przedszkolu czy w szkole. Podczas procesu ozonowania ważnym czynnikiem jest badanie stężenia z pomocą przeznaczonych do tego i właściwie skalibrowanych mierników stężenia ozonu.

Na czym polega ozonowanie i dezynfekcja pomieszczeń oraz szkół?

Metody dezynfekcji pomieszczeń placówek oświaty

Najczęściej występującym czynnikiem chorobotwórczym są patogeny które czyhają dosłownie wszędzie, aby zaatakować. Patogeny są to niewidoczne gołym okiem czynniki chorobotwórcze które możemy zwalczyć tylko wykonując dezynfekcję z użyciem optymalnych metod dla danego środowiska. W warunkach domu, mieszkania łatwiej jest kontrolować higienę mając też wpływ na obecność osób trzecich których zachowania, przestrzeganie norm higienicznych nie jest przewidywalne tak jak zachowania członków rodziny. Natomiast w obiektach użyteczności publicznych, urzędach, firmach gdzie są duże skupiska ludzi które znacząco zwiększają ilość patogenów chorobotwórczych które należy eliminować ze środowiska celem ograniczenia możliwości zakażenia. Koronawirus Covid 19 jest niestety odporny na środki czystości, które są na wyposażeniu firm dbających o utrzymanie czystości w obiektach dlatego często konieczne jest zlecenie działań związanych z dezynfekcją profesjonalnym firmą zewnętrznym.

Dezynfekcja najczęściej wykonywana jest w środkach transportu oraz miejscach narażonych na większą migrację ludzi. Dezynfekcja jest kategorycznie wskazana jeśli w środowisku mógł pojawić się nosiciel groźnego wirusa takiego jak koronawirus Covid 19 SARS-CoV-2, gdyż czas jego przetrwania na powierzchni może bez problemu w zależności od warunków wynosić od 3 do 7 dni.

Skuteczność działania dezynfekcji zależna jest od następujących czynników:

 • szerokości wachlarza użytych środków dezynfekujących
 • stężenia środków dezynfekujących
 • czasu działania środków dezynfekujących
 • częstotliwości dezynfekcji

Sposoby dezynfekcji pomieszczeń:

 • ozonowanie – ozon to najsilniejszy gaz/środek dezynfekujący. Zwalcza on skutecznie organizmy jedno i wielokomórkowe takie jak grzyby i bakterie. Czas trwania takiej usługi zależny jest od wielkości pomieszczeń
 • woda wysokozonowa najlepszym sposobem wzmożenia siły ozonu jest rozpuszczenie go w wodzie. Woda wysokoozonowana jest najlepszym środkiem do dekontaminacji do tego jest skuteczniejsza niż chlor.
 • zamgławianie za pomocą mgły wodnej z pomocą zamgławiacza tj specjalnego generatora. Z pomocą zamgławiacza otrzymujemy bardzo dużą efektywność w zwalczaniu drobnoustrojów w trudno dostępnych miejscach. Czas wykonania tej usługi wymaga nieco dłużej karencji niż w przypadku ozonowania
 • Oprysk jest metodą najstarszą, przynosi ona szybki efekt, ale jest mało wydajna przez duże zużycie środków

Ozonowanie i dezynfekcja a koronawirus Covid 19

Jakie korzyści wiążą się z przeprowadzeniem ozonowania i dezynfekcji?

Pozytywny wpływ dezynfekcji pomieszczeń w szerokim spektrum korzyści jakie przynoszą poza minimalizacją ryzyka zachorowań na koronawirusa Covid 19 Zasadniczymi właściwościami dezynfekcji pomieszczeń z użyciem ozonowania było usuwanie alergenów chorobotwórczych oraz grzybów unoszących się w powietrzu. Cały przekrój korzyści wynikających wpływa zdecydowanie na polepszenia jakości naszego życia w każdej przestrzeni zyskujemy wyższy standard jakości powietrza którym oddychamy. Najbardziej dostrzegalnym efektem dezynfekcji dla laika jest zapach powietrza porównywalny do zapachu powietrza po burzy z racji na jonizacje cząsteczek powietrza lub też porównywalny jest z zapachem z którym stykamy się będąc na basenie.

Jakie korzyści wiążą się z przeprowadzeniem ozonowania i dezynfekcji?

Czy ozon jest bezpieczny dla dzieci w przedszkolu, żłobku lub szkole?

Ozon pod warunkiem wykorzystania go we właściwym stężeniu przez wykwalifikowany personel z użyciem należytych środków bezpieczeństwa osobistego jest bezpieczny. Bezpieczeństwo ozonu dla dzieci zarówno w szkole jak i w przedszkolu jest udowodnione z pomocą badań przeprowadzonych przez Państwowy Zakład Higieny. Podstawowym obowiązkiem osoby przeprowadzającej dezynfekcje jest dobranie właściwego stężenia gazu do kubatury pomieszczeń oraz zachowanie właściwego czasu na utlenienie się ozonu oraz wietrzenie pomieszczeń. Pozostawiając je zdezynfekowane i pachnące czystością.

Ile kosztuje dezynfekcja szkoły, przedszkola lub żłobka? Jaki jest czas realizacji?

Cennik dezynfekcji szkoły i przedszkola jest ustalany indywidualnie po uwzględnieniu zakresu prac i konsultacji z klientem. Czas realizacji jak i cena są czynnikiem zależnym od wielkości dezynfekowanych pomieszczeń oraz wybranych usług dodatkowych zwiększającym standardy higieniczne w dezynfekowanej szkole czy przedszkolu.

Ozonowanie i dezynfekcja szkoły, przedszkola i żłobka - obszar działania

Usługi z zakresu ozonowania i dezynfekcji placówek oświaty wykonujemy w województwie śląskim m.in. na terenie następujących miast:

 • Ozonowanie, dezynfekcja szkół, żłobków i przedszkoli Bielsko Biała
 • Ozonowanie, dezynfekcja szkół, żłobków i przedszkoli Cieszyn
 • Ozonowanie, dezynfekcja szkół, żłobków i przedszkoli Skoczów
 • Ozonowanie, dezynfekcja szkół, żłobków i przedszkoli Ustroń
 • Ozonowanie, dezynfekcja szkół, żłobków i przedszkoli Gliwice
 • Ozonowanie, dezynfekcja szkół, żłobków i przedszkoli Katowice
 • Ozonowanie, dezynfekcja szkół, żłobków i przedszkoli Bytom
 • Ozonowanie, dezynfekcja szkół, żłobków i przedszkoli Zabrze
 • Ozonowanie, dezynfekcja szkół, żłobków i przedszkoli Częstochowa
 • Ozonowanie, dezynfekcja szkół, żłobków i przedszkoli Sosnowiec
 • Ozonowanie, dezynfekcja szkół, żłobków i przedszkoli Ruda Śląska
 • Ozonowanie, dezynfekcja szkół, żłobków i przedszkoli Tychy
 • Ozonowanie, dezynfekcja szkół, żłobków i przedszkoli Wisła
 • Ozonowanie, dezynfekcja szkół, żłobków i przedszkoli Bąków
Najnowsze wpisy

Masz pytania o usługę?

Szukasz usługi dedykowanej?

Chcesz poznać co wchodzi w skład danej usługi lub poznać jej szczegóły? Czy chcesz zrealizować dedykowaną i niestandardową usługę?