Dezynfekcja, ozonowanie auta i wnętrza pojazdu

Ozonowanie i dezynfekcja samochodu - Bąków

Użytkując na co dzień samochód, często ma się problem z zachowaniem odpowiedniej czystości. O ile zadbanie o czystą deskę rozdzielczą nie jest takie trudne, to utrzymanie czystych foteli, podsufitki i obić, bywa trudniejsze. Niestety po latach mogą w nich kumulować się nieprzyjemne zapachy, a nawet bakterie i chorobotwórcze drobnoustroje. Ozonowanie, które Państwu oferujemy, jest rozwiązaniem na takie problemy. Przeprowadzamy także pobliskich okolicach.

Dlaczego metoda ozonowania jest skuteczna?

Dezynfekcja wnętrza samochodu jest jedynym rozwiązaniem, gdy zaczyna się czuć specyficzny zapach stęchlizny lub inne zapachy, których nie sposób wywabić tradycyjnymi metodami, czyli czyszczeniem i praniem foteli oraz obić. Mikroorganizmy, które są powodem powstawania przykrych zapachów, wchodzą w najbardziej ciasne miejsca, do których nie sposób dotrzeć inaczej, niż ozonem rozpylonym we wnętrzu auta. Dezynfekcja aut w ten sposób jest w stu procentach skuteczna, gdyż ozon zabija wszystkie bakterie i drobnoustroje oraz skutecznie wywabia zapachy. Pozostaje pytanie, na czym polega ozonowanie samochodu? Jest to nic innego, jak rozpylenie ozonu we wnętrzu auta i sprokurowanie obiegu powietrza tak, by dostał on się do każdego zakamarka, skutecznie dezynfekując każdą powierzchnię.

Obszar działania

Czy ozonowanie wnętrza pojazdu jest bezpieczne? Ile trwa efekt?

Proces ozonowania auta jest w pełni bezpieczny zarówno dla wnętrza samochodu, jak i osób, które potem będą się nim przemieszczać. Ozon nie zalega we wnętrzu i nie jest to niebezpieczny środek chemiczny. Jedynym zagrożeniem jest bezpośredni kontakt, ale to w przypadku procedury ozonowania auta nikomu nie grozi. Efekt może się utrzymywać od kilku miesięcy do nawet kilku lat i jest zależny od stylu użytkowania auta. Biorąc pod uwagę efekty, ceny ozonowania samochodu sprawiają, że to się opłaca.

Etapy dezynfekcji i ozonowania samochodu

W dobie pandemii koronawirusa COVID-19 tym bardziej osoby odpowiedzialne, dbające o zdrowie swoich bliskich oraz własne regularnie decydują się na zabieg ozonowania oraz dezynfekcji nie tylko wnętrza pojazdu, ale także dezynfekcji mieszkań, domów oraz biur w których spędzają większość dnia.

Nie tylko dlatego, że najskuteczniej usuwa, bakterie, wirusy, grzyby, alergeny oraz inne czynniki chorobotwórcze ponieważ nie ma lepszego połączenia niż gorąca para oraz ozon które docierają we wszystkie zakamarki i to bez szkodliwej chemii z pozytywnym wpływem na Twoje zdrowie i bez negatywnego wpływu na otaczające nas środowisko naturalne.

Najbardziej zauważalnym dla klienta efektem jest usunięcie nieprzyjemnych zapachów, po ozonowaniu powietrze przez to, że wszystkie niepożądane substancje ulegają utlenieniu ma zapach ozonu to coś pomiędzy tym co czujemy po burzy dla niektórych to bardziej zapach na basenie na którym dba się o czystość. Dodatkowo osoby z problemami z układem oddechowym (alergia, astma) zauważają znaczący wzrost komfortu oddychania oraz istotny spadek alergenów powodujących uczulenia.

Przygotowanie samochodu do ozonowania

Należy zlokalizować oraz usunąć źródło nieprzyjemnego zapachu. Jeśli mamy np do czynienia z pleśnią to usuwamy ją mechanicznie z użyciem odpowiednich środków czystości czy to przez odkurzanie ekstrakcyjne z wielokrotnym płukaniem czy też z użyciem środków grzybobójczych. W razie problemów z gryzoniami, owadami czy innymi insektami należy usunąć ich gniazda, a także to co po sobie zostawiły.

Właściwe ozonowanie wnętrza pojazdu

Poprawna kompleksowa dezynfekcja, ozonowanie przeprowadza się poprzez doprowadzenie ozonu do ozonowanej przestrzeni w stężeniu gwarantującym usunięcie wszelkich czynników niepożądanych znajdujących się w powietrzu które docelowo ulegają całkowitemu utlenieniu. Bardzo ważne jest właściwe ustawienie parametrów układu wentylacji co jest jedynym czynnikiem mogącym zagwarantować w 100% skuteczny proces ozonowania.

Jak długo trwa ozonowanie?

Czas ozonowania zależny jest od wielkości ozonowanego pojazdu, a także tego z jakim “problemem” musimy się uporać. Należy też pamiętać, że musimy dać zaplanować czas na utlenienie się ozonu połączonego z niepożądanymi substancjami, a co najważniejsze musimy też przewietrzyć pojazd.

Profesjonalna dezynfekcja i ozonowanie

Nieprawidłowo przeprowadzony proces ozonowania jest niebezpieczny dla zdrowia może on prowadzić do uszkodzenia płuc. Dlatego ważne jest przestrzeganie wszelkich procedur, właściwe stężenie gazu, określonych czasów przeznaczonych na dane czynności związane z ozonowaniem jak i właściwe wietrzenie pojazdu po całym procesie.

Obszar działania

Ozonowanie wnętrza pojazdu - cennik

Prowadzimy ozonowanie wnętrza samochodu w Cieszynie i okolicach. Ozonowanie samochodu cennik ma zależny między innymi od jego wielkości, gdyż wymaga to większej ilości czasu.

 • Ozonowanie i dezynfekcja Małe auto
  250 zł
 • Ozonowanie i dezynfekcja Średnie auto
  300 zł
 • Ozonowanie i dezynfekcja Mały SUV
  350 zł
 • Ozonowanie i dezynfekcja Minivan
  350 zł
 • Ozonowanie i dezynfekcja Pickup
  350 zł
Najnowsze wpisy

Masz pytania o usługę?

Szukasz usługi dedykowanej?

Chcesz poznać co wchodzi w skład danej usługi lub poznać jej szczegóły? Czy chcesz zrealizować dedykowaną i niestandardową usługę?