Import aut z Niemiec na zamówienie

Import aut z Niemiec, sprowadzanie aut z Niemiec na zamówienie

Zaczęło się od problemów ze znalezieniem samochodu na własne potrzeby dziesiątki ogłoszeń które mijały się z prawdą i stanem faktycznym już przed dokładniejszymi oględzinami auta tak niestety wygląda rodzimy rynek którego jakość to wypadkowa nieuczciwości handlarzy oraz kupujących którzy nie weryfikują realnych cen rynkowych samochodów w krajach ich pochodzenia. Stąd po sprowadzeniu wielu aut dla siebie, rodziny, znajomych jak i osób z polecenia podjąłem decyzje, aby świadczyć te usługi profesjonalnie. Auta z Niemiec są gwarancją określonej jakości serwisu która jest dużo wyższa niż w Polsce, zużycia samochodu elementów zawieszenia z racji na jakość i ilość dróg o klasie Autostrad. Nie bez znaczenia jest zamożność społeczeństwa co pozwala na większe pole manewru w wyborze samochodu z drugiej ręki o ściśle określonych parametrach. Dlatego nie czekaj zadzwoń do nas, a my pomożemy Ci znaleźć auto idealne dla Twoich potrzeb

Weryfikacja i przedzakupowe oględziny aut z Niemiec

Niemieckie samochody są synonimem określonej jakości wykonania, trwałości, osiągów ergonomii wnętrza która jest czytelna dla wszystkich. Jednak nim zdecydujemy się na sprowadzenie auta z niemiec warto zadać pytanie jak optymalnie przeprowadzić import auta z Niemiec.Jeśli nie mamy kogoś takiego wśród osób bliskich należy postawić na fachowców. Porozmawiać, zadać kluczowe pytania począwszy od tego jaki przebieg ma proces wyszukiwania samochodu, w jakim stopniu weryfikuje osoba ta stan samochodu, jak wygląda proces sprowadzania samochodu i ile on może trwać od momentu wybrania konkretnego auta z Niemiec.

W naszym wypadku proces zakupu rozpoczynamy od działań naszych Niemieckich pracowników którzy kontaktują się z autoryzowanymi sieciami dealerskimi z którymi współpracujemy już od wielu lat celem weryfikacji dostępności interesujących naszego klienta modeli aut. Po odnalezieniu auta w niemczech które najbardziej spełnia kryteria klienta oferujemy kilka możliwości sprawdzenia stanu technicznego auta.

Ocena stanu technicznego
Ocena stanu technicznego auta pod względem blacharskim jak i mechanicznym przez autoryzowany serwis wraz z weryfikacją historii serwisowej.
Ocena przez rzeczoznawców
Ocena stanu technicznego auta przez rzeczoznawców Dekra lub specjalistów z ADAC.
Jazda próbna
Nasi pracownicy dodatkowo osobiście weryfikują stan samochodu podczas jazdy próbnej, czy auto nie wykazuje jakiś zachowań wskazujących na nadmierne zużycie niektórych elementów, oceniają wizualnie zużycie materiałów tapicerki, kierownicy, pedałów, drążka zmiany biegów i innych newralgicznych elementów.

Używane auta i auta po leasingu z Niemiec - tylko z profesjonalistą!

Używane auta po leasingu z Niemiec to temat odrębny przeznaczony bardziej dla firm płatników Vat ale nie koniecznie. Auta poleasingowe z niemiec mają swoje wady i zalety. Do wad z naszej perspektywy to, fakt że firma mająca auto w leasingu nie chce dopłacać do leasingu, więc oleju nie wymieni częściej niż zaleca producent czyli mamy tu do czynienia z olejami typu longlife i interwałami na serwis olejowy w przedziale od 30000 do 50000 km, co stanowczo nie wpłynie pozytywnie na trwałość jednostki napędowej. Plusem jest to, że leasingobiorca często zmusza umową do serwisowania auta o określony okres czasu, aby zapewnić mu optymalny spadek wartości, który nie może być zaniżony przez niewłaściwe błędy w użytkowaniu auta z niemiec. Przed kupnem auta z niemiec warto upewnić się na jakim interwale serwisowym samochód był użytkowany. Dodatkowym atutem auta poleasingowego jest fakt, że szybciej docieramy do bardziej potrzebnych danych typu nr nadwozia vin, który może znacząco pomóc nam w ocenie wiarygodności takiej oferty. Wszystko należy zrobić z pomocą doświadczonego specjalisty weryfikując wszystkie czynniki i obniżając ryzyko tak bardzo jak to możliwe.

Formalności przy sprowadzeniu samochodów z Niemiec

Formalności w imporcie aut z Niemiec

W zależności od dyspozycyjności klienta import samochodu może się odbyć bez jakiegokolwiek jego udziału gdzie przywozimy samochód pod dom i możemy pomóc w rejestracji samochodu w Polsce lub wraz z klientem wyjeżdżamy do Niemiec po jego wymarzony samochód, a klient wraca nowym autem na kołach. Nim to jednak nastąpi trzeba zadbać o wszelkie formalności tj zaopatrzyć klienta w ubezpieczenie i tzw tablice zjazdowe kurzzeitkennzeichen na których ma prawo poruszać się zakupionym samochodem w drodze do miejsca zamieszkania. W momencie odbioru samochodu z Niemiec weryfikujemy poprawność wszystkich otrzymanych dokumentów aby uniknąć jakichkolwiek komplikacji podczas rejestracji auta kupionego w Niemczech i sprowadzonego do Polski.

Ile kosztuje sprowadzenie auta z niemiec?

Koszty importu samochodów z Niemiec

Import samochodów z niemiec jest zależny od wielu czynników, począwszy od ceny zakupu, kursu euro, lokalizacji samochodu tu przypomnę, że importujemy także samochody z rynku Szwajcarskiego i prowadzimy także import aut z Austrii, waga samochodu nie jest bez znaczenia jeśli samochód ma przyjechać na lawecie, jeśli wyjeżdżamy po auto musimy uwzględnić koszty noclegu pobytu ponieważ nie zawsze klient decyduje się na zakup chcąc np porównać dwa samochody z niemiec które podobają mu się najbardziej. Oczywistymi kosztami jest też paliwo, ale ważniejsze jest to, że w Polsce musimy ponieść koszt rejestracji auta oraz opłacić akcyzę która dla aut z niemiec o pojemności silnika powyżej 2000cm3 wynosi aż 18% co stanowczo zwiększa koszt zakupu.

Ile kosztuje sprowadzenie auta z niemiec?

Ile dni zajmuje sprowadzenie auta z niemiec?

Sprowadzenie auta z niemiec może potrwać od kilku dni do 2 tygodni. W obecnej sytuacji wynika to z krótszego czasu pracy w Niemczech z racji na pandemie koronawirusa Covid SarS2 i dłuższe kolejki w serwisach kupując auto przez autoryzowany serwis mamy do czynienia z określonymi procedurami np otrzymując gwarancję na auto używane auto ma zrobiony dodatkowy przegląd gwarancyjny, wymiana filtrów, olei i wszystkich części mechanicznych wpływających na eksploatację i bezpieczeństwo oraz pozwalające przejść niemieckie badanie techniczne które potem z automatu ma być wbite w polski dowód rejestracyjny
Przy obecnej pandemii temat ten może zmienić się z dnia na dzień w wyniku nie do końca logicznych i rozsądnych obostrzeń które to niestety nie traktują równo wszystkich obywateli czy grup zawodowych.

Import samochodów z Niemiec - jakie są opłaty?

Inne opłaty związane z importem

Opłaty związane z zakupem auta z Niemiec zależne są począwszy od lokalizacji wybranego auta, koszt tablic zjazdowych 5 lub 30 dniowe lub koszt wybranego transportu lora, laweta czy transport samochodu z niemiec zadaszoną lawetą który jest najdroższy, ale i najbezpieczniejszy. Ważne jest aby przewoźnik miał stosowne ubezpieczenia. trzeba pamiętać że transakcje powyżej 15000zł należy dokonywać przelewem. Dodatkowym kosztem jest oczywiście paliwo lub mandat jeśli nadużyjemy gościnności naszych zachodnich sąsiadów.

Dodatkowe koszty po sprowadzeniu samochodu z Niemiec to:

 • wysokość akcyzy
 • koszt tablic zjazdowych
 • tłumaczenie dokumentów
 • badanie techniczne jeśli auto ich nie posiada
 • tablice rejestracyjne, dowód rejestracyjny i karta pojazdu

Jak kupić i sprowadzić auto z Niemiec?

Zakup auta z Niemiec

Jak kupić auto z Niemiec? To proste z pomocą osoby doświadczonej, z zimną głową, która pomoże nam wybić z głowy pomysły przez, które możemy wpakować się w niepotrzebne wydatki. Zaplanować realnie budżet do wymagań i przeanalizować rynek źródłowy z którego oferowane są auta dostępne na polskim rynku, a nie polegać na cenach rodzimych, które realnie nie odzwierciedlają cen określonych aut z danego rocznika, ponieważ nie biorą one pod uwagę przestępstw związanych z cofaniem licznika czy zatajania napraw powypadkowych.

Najczęstsze wady i usterki Niemieckich aut z importu

Usterki i wady importowanych aut

Wady i usterki aut z niemiec najlepiej znają zapewne handlarze i właściciele autokomisów nieściągający dobrych aut na zamówienie tylko auta na handel tj. kupić jak najtaniej, odpicować jak najtaniej, cofnąć licznik, wymienić połowę nadwozia nie licząc się z jakością wykonywanych napraw grunt aby było to jak najtaniej.

Kupując auta w niemczech, weryfikując stan techniczny samochodów czy to osobiście czy przez zleconych specjalistów, czy przez ASO wykluczamy ryzyko. Płacimy teoretycznie dużo więcej za Audi A6 niż jest ono warte na naszym rynku przeważnie o ok 30%, ale potem to my cieszymy się bezawaryjną eksploatacją, a inni teoretycznie oszczędniejsi użytkownicy tych super okazji aut tanich dopłacają z nawiązką to zaoszczędzili.

Niemieckie strony z autami i serwisy aukcyjne

Sprawdzone strony i serwisy z niemieckimi autami

Często klienci i znajomi pytają się nas, gdzie szukać aut z niemiec na jakiej stronie?
Niemieckie portale aukcyjne funkcjonują tak samo jak nasze. Strony internetowe takie jak nasze otomoto czy allegro mają oczywiście swoich odpowiedników w niemieckiej wersji google. Moźna tam znaleźć różne serwisy np. meinunfallwagenverkaufen.de, auto.de czy autobild.de

Niektórzy pytają nas o tzw. place z autami w Niemczech wpisując takie wyrażenie dosłownie w wyszukiwarkę. Te tzw. place często prowadzone są przez imigrantów o wiarygodności adekwatnej do posiadanego przez nich arsenału na tzw placu, możliwości zaoferowania gwarancji czy innych czynników. Wiarygodność takich placy jest znikoma i mogą tam trafić tylko łowcy okazji lub desperaci.

Niemieckie portale z samochodami dają nam możliwość filtrowania wyników pod kątem ilości właścicieli, tego czy w aucie palono, tego czy auto ma historie wypadkową, a także czy było regularnie serwisowane, to czy auto sprzedaje osoba fizyczna czy firma na Fakturę vat FV23% co wpływa jako całokształt na pełen obraz wiarygodności pojazdu z Niemiec.

Sprowadzanie aut z Niemiec - obszar działania

Znajdź nas!

Naszą stronę możesz znaleźć wpisując:

 • Sprowadzanie aut z Niemiec Bielsko Biała
 • Sprowadzanie aut z Niemiec Cieszyn
 • Sprowadzanie aut z Niemiec Skoczów
 • Sprowadzanie aut z Niemiec Ustroń
 • Sprowadzanie aut z Niemiec Gliwice
 • Sprowadzanie aut z Niemiec Katowice
 • Sprowadzanie aut z Niemiec Bytom
 • Sprowadzanie aut z Niemiec Zabrze
 • Sprowadzanie aut z Niemiec Częstochowa
 • Sprowadzanie aut z Niemiec Sosnowiec
 • Sprowadzanie aut z Niemiec Ruda Śląska
 • Sprowadzanie aut z Niemiec Tychy
 • Sprowadzanie aut z Niemiec Wisła
 • Sprowadzanie aut z Niemiec Bąków