Dezynfekcja samochodu ozonem a koronawirus (COVID – 19)

Dezynfekcja samochodu ozonem a koronawirus (COVID – 19)

W czasie aktualnie trwającej pandemii wywołanej koronawirusem COVID-19 obejmującej swoim zasięgiem większość terenów zamieszkałych przez ludzi ważne stało się skuteczne przeciwdziałanie COVID-19 poprzez prewencję, zwiększanie odpowiedzialności w postaci podnoszenia standardów higieny osobistej oraz dezynfekcję wieloetapową zlecaną firmą wyspecjalizowanym w postaci ozonowania oraz dezynfekcji parą zarówno w miejscach pracy jak i samochodach.

W obecnej sytuacji pandemicznej warto zadbać o ozonowanie samochodu. Proponujemy Państwu ozonowanie wszelkich pojazdów o charakterze użytkowym jak i tych przeznaczonych do celów prywatnych w kontekście troski o zdrowie zarówno pracowników jak i najbliższych.

Covid 19 – czy warto ozonować samochód?

Ozon ma postać gazu, który skutecznie zabija wszystkie bakterie ,wirusy, grzyby i drobnoustroje, od dawna wykorzystywany jest w fizjoterapii,balneologii, w medycynie (dermatologia,laryngologia,ginekologia itp.) Ozon służy również do sterylizacji skomplikowanych urządzeń medycznych. Ozon jest gazem toksycznym dla człowieka i korzystanie z niego wymaga przestrzegania przepisów BHP , jego toksyczność jest zależna od jego stężenia ,ekspozycji ,drogi podania.

Należy pamiętać ,że skuteczna dezynfekcja pojazdów samochodowych poprzez ozonowanie to proces, który musi trwać minimum około 1 godz. uwzględniając czas rozkładu ozonu do tlenu pozostawiając jedynie zapach świeżości. Proponujemy Państwu również maksymalizację efektów dezynfekcji pojazdów samochodowych poprzez dezynfekcję parą, ponieważ para dociera we wszystkie mało dostępne zakamarki.

Uważamy, że na obecną chwilę ozonowanie wnętrz samochodów jest najskuteczniejszą formą walki z COVID-19, ponieważ np. sterylizacja ultrafioletowa zostawia miejsca niesterylizowane ponieważ ze względu na forme jej stosowania w orientacji pionowej. Ponadto ozonowanie pojazdów jest ekologiczne, ozon łącząc się z tlenem nie wydziela szkodliwych gazów do atmosfery.

Dezynfekcja ozonem. Czy zabija wirusy w samochodzie?

W momencie obecnym sytuacja dla higieny związanej z SARS-CoV-2 jest rozwojowa i bazujemy nie tylko na własnym doświadczeniu, ale też ciągle podnosimy swoją wiedzę uwzględniając opracowania Sanepid’u , Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny które to prowadzą nieustanne badanie celem opracowania optymalnych procedur do walki z koronawirusem SARS-CoV-2 które możemy wcielać w życie wspomagając naszych klientów.

Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny infrmuje, że przy obecnej sytuacji epidemiologicznej i znaczącym wzroście liczby zachorowań na SARS-CoV-2 procedury dezynfekcji pomieszczeń biurowych, pojazdów użytkowych, aut osobowych uważa się za akceptowalną jedynie w warunkach rygorystycznej kontroli i nadzorowania tego procesu przez osoby uprawnione. Należy też zwrócić uwagę na urządzenia jakimi świadczone są tego typu usługi ponieważ wykorzystując obecną sytuację wiele osób próbuje świadczyć „tego typu usługi” chińskimi urządzeniami generującymi niewiadome ilości cząsteczek ozonu wyrażane w ppm mogące mieć opłakany wpływ na zdrowie ludzi i zwierząt lub idąc w drugą stronę mogące nie generować ilości ozonu niezbędnej do zdezynfekowania samochodu, biura czy też domu klienta.

Ozon jako silny środek biobójczy i utleniający stosowany jest już od pewnego czasu choćby na basenach wypierając chlor. Ozon stosowany jest do dezynfekcji wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi. Jednym z najważniejszych parametrów podczas dezynfekcji pojazdu czy ozonowania całego układu klimatyzacji auta jest czas oddziaływania ozonu na powierzchnie przy określonym stężeniu gazu oddziałującego na powierzchnie dezynfekowaną. Te parametry nie są przestrzegane nawet w autoryzowanych serwisach samochodowych marek premium, które to podchodzą do sprawy wyłącznie ekonomicznie na zasadzie parę minut ozonowania samochodu wystarczy, aby pozostał charakterystyczny zapach, a czy ozonowanie dało zamierzony efekt kto by się tym przejmował klient i tak zapłaci duże pieniądze i nie zdoła zweryfikować czy zapytać o końcowy efekt w natłoku wielu innych tematów.

Dezynfekcja ozonem a koronawirus – co mówi nauka?

Naukowo wygląda to tak, że podczas ozonowania inaktywacja wirusów występuje na poziomie 90% przy iloczynie stężenia i czasie kontaktu wynoszącym 0,34-1,98 min-mg/m3, a 99% odpowiednio przy zakresie 0,80-4,19 min-mg/m3. Dane te dotyczą badania w komorze powietrznej, a więc w warunkach bardziej przewidywalnych. Dlatego też podczas dezynfekcji samochodu / ozonowania auta tak istotne jest właściwe ustawienie parametrów urządzenia, systemu nawiewów w samochodzie to samo dotyczy biur, firm, czy przestrzeni mieszkalnych środowisko musi być maksymalnie kontrolowane tj uszczelnione, zabezpieczone foliami, taśmami izolacyjnymi celem uzyskania właściwej ilości ppm’ów ozonu często większej niż zalecane dla komory powietrznej z racji na fakt że proces dezynfekcji w warunkach nielaboratoryjnych nie może być, aż tak przewidywalny i kontrolowany, który skutecznie i efektywnie usunie nam niepożądane wirusy, bakterie i inne czynniki chorobotwórcze.

Każdy ozonator jest inny urządzenia profesjonalne są poddawane co 6 miesięcy przeglądowi, które gwarantują stałość dawek ozonu w przeliczeniu na objętość, a co za tym idzie z pewnością działają efektywniej od swoich chińskich tanich zamienników.

Badania przeprowadzone przez Narodowy Instytut Zdrowia potwierdzają znikomą skuteczność chińskich ozonatorów, które obecnie zasypują nasz rynek. Usługi świadczone tego typu urządzeniami po prostu nie mają właściwości dezynfekujących. Są to „pieniądze wyrzucane w błoto.”

Koronawirus – ile trwa ozonowanie pojazdu?

Ozonowanie samochodu polega na tym, że dobieramy odpowiedni generator , określając wcześniej kubaturę przeznaczonego do ozonowania pojazdu celem optymalizacji czasu trwania ozonowania i stężenia użytego do tego zabiegu ozonu. Należy pamiętać, że czas np. ozonowania auta zależy też od efektu jaki chcemy uzyskać. Używamy sprzętu do ozonowania wysokiej jakość i usługi świadczone przez nas wykonywane są profesjonalnie przez pracowników z wieloletnim doświadczeniem w branży.

Jakie typy samochodów warto ozonować w czasie Covid 19?

Oznowanie pojazdu warto wykonać niezależnie do jego rodzaju, natomiast trzeba mieć na uwadze, że auta, w których przebywa wiele osób powinny być traktowane priorytetowo. Są to np. busy, autokary, autobusy, pojazdu służbowe, auto dostawcze czy inne.

Warto tu wspomnieć, że bez względu na to czy dezynfekujemy z pomocą ozonatorów i generowanego przez nich ozonu pojazdy służbowe, samochody prywatne czy też obiekty publiczne takie jak szkoły, przedszkola, sklepy spożywcze dokładamy wszelkich starań aby standardy naszej obsługi były jak najwyższe i dostrzegamy miejsca, w których newralgiczność kontaktu klienta z czynnikami chorobotwórczymi może być najwyższa dlatego zdarza się je nam dostrzegać przed pracownikami Sanepidu czy innych organów do tego stworzonych.

Co to jest powłoka ceramiczna? Ile kosztuje? Opinie