Pranie, czyszczenie i impregnacja tapicerki samochodowej

Pranie i impregnacja tapicerki samochodowej Bąków

Prowadzimy kompleksowe usługi car detailingu, a w tym prace, takie jak pranie, czyszczenie i impregnacja tapicerki samochodowej w Bąkowie.

Proces prania tapicerki samochodowej

Jeśli masz zamiar sam wyprać swoją tapicerkę powinineś spróbować, aby przekonać się na ile jest to czasochłonne, aby osiągnąć oczekiwane efekty zarówno pod kątem wizualnym jak i higienicznym. Jeśli natomiast nie jesteś w stanie tego zrobić możesz oddać samochód w nasze doświadczone ręcę, które wykonają tą pracę za Ciebie w pełni kompleksowo od sufitu po wykładzinę podłogową, nie zapominając o wszelkich zakamarkach.

Proces prania tapicerki na pozór prosty wymaga dobrania właściwych środków chemicznych, narzędzi odkurzaczy ekstrakcyjnych, szczotek, ścierek przez suszarki do tapicerki.

Narzędzia do prania i czyszczenia tapicerki samochodowej

Każdy samochód jest inny czy to ze względu na zastosowane materiały czy rodzaj występujących zabrudzeń i do każdego należy podejść z należytą uwagą dobierając odpowiedni zestaw narzędzi do tego przeznaczonych jak:

 • Parownica firmy Karcher doskonale zmiękczająca zanieczyszczenia i idealnie dezynfekująca powierzchnie
 • Odkurzacze z opcją wytrzepywania wykładzin i tapicerki z pomocą powietrza o wysokim ciśnieniu firmy Tornador
 • Odkurzacze piorące ekstrakcyjne George oraz Karcher
 • Zestaw kilkunastu szczotek od włosia stalowego, mosiężnego, przez silikonowe, po szczotki do ubrań, a to wszystko po to aby podczas prania tapicerka nie uległa jakimkolwiek uszkodzeniom
 • Bardzo ważna jest profesjonalna chemia, która jest dedykowana do określonych rodzajów zabrudzeń czy to będą smary po mechaniku czy ślady tłustego jedzenia których chcemy się pozbyć
 • Czas który jest nie mniej istotnym czynnikiem, który pozwala po pełnym wysuszeniu samochodu przekonać się o efektach naszej pracy

Etapy prania i czyszczenia tapicerki samochodowej

Proces prania tapicerki samochodowej zaczynamy oczywiście od kompleksowego pozbycia się wszelkich zbędnych przedmiotów nie będących wyposażeniem samochodu. Na początku odkurzamy zwykłym odkurzaczem firmy Karcher naprzemiennie dobierając właściwe szczotki wyczesujemy powierzchnie wykładzin oraz tapicerki, aby usunąć z niej wszelkie zanieczyszczenia które wgryzły się głębiej. W kolejnym etapie robimy to samo z tym, że z użyciem odkurzacza z opcją wytrzepywania firmy Tornador. Jeśli klient ma czas i możliwości, aby nasza usługa była możliwie najdokładniejsza warto pokusić się o demontaż foteli i kanapy.

Im lepiej wstępnie przygotujemy tapicerkę do prania tym mniejsze ryzyko powstania zacieków i większa pewność dokładniejszego wyprania tapicerki.

Pranie tapicerki staje się ukoronowaniem wszystkich wysiłków związanych z przygotowaniem samochodu do prania właściwego.

Nim przystąpimy do prania musimy się upewnić czy wyczyściliśmy wszystkie elementy plastikowe we wnętrzu auta. Uchroni nas to przed powstawaniem zacieków na brudnych plastikach lub przed ewentualnym pobrudzeniem upranej już tapicerki.

Pranie zawsze dzielimy na etapy począwszy od podsufitki przez boczki, fotele po podłogę. Każdy z elementów czyścimy od góry do dołu wynika to z naturalnego ściekania wody w trakcie prania tapicerki i eliminuje to potrzebę ponownego odsysania zachlapanych miejsc.

Najbardziej ryzykownym etapem prania tapicerki jest pranie podsufitki ponieważ czyha tu na nas najwięcej potencjalnych zagrożeń, na które może wpłynąć jakość, wiek rodzaj materiałów z jakich jest ona wykonana. Jednak przy troskliwej i uważnej pracy minimalizujemy ryzyko i maksymalizujemy efekty których zadowolony klient z pewnością nie przeoczy dzięki zastosowaniu właściwych narzędzi, chemii w połączeniu z wodą o właściwej temperaturze. Dzięki stosowaniu techniki bonetowania unikamy wszelkich niemile widzianych konsekwencji związanych z praniem tapicerki, a nastawiamy się na zamierzony efekt.

Prawidłowy przebieg czyszczenia i prania tapicerki - czynniki

 • zachowanie właściwej temperatury roztworów
 • odpowiednie działania mechaniczne
 • dobór właściwych środków chemicznych oraz zachowanie właściwych czasów dla ich prawidłowego działania
 • dobór odpowiednich narzędzi
 • odpowiednie zaplanowanie całego procesu

Pranie i impregnacja tapicerki samochodowej - cennik

 • Pranie i impregnacja tapicerki Małe auto
  500 zł
 • Pranie i impregnacja tapicerki Średnie auto
  600 zł
 • Pranie i impregnacja tapicerki Mały SUV
  650 zł
 • Pranie i impregnacja tapicerki Minivan
  650 zł
 • Pranie i impregnacja tapicerki Pickup
  650 zł
Najnowsze wpisy

Masz pytania o usługę?

Szukasz usługi dedykowanej?

Chcesz poznać co wchodzi w skład danej usługi lub poznać jej szczegóły? Czy chcesz zrealizować dedykowaną i niestandardową usługę?